
Mindent a 3D falnyomtatásról
Maga a falnyomtatás technológia Magyarországon még szinte gyerekcipőben jár, de Európában is újdonság, 2019-ben indult el hódító útjára, ekkor lett tökéletesítve a hozzá illő technológia és a gépek gyártási folyamata. Története a 3D nyomtatási technológiák megjelenéséhez köthető, és az új utak és megoldások kísérletezésével született meg a 3D falnyomtató robot.
Ha valamiben 21. századi innovációról beszélhetünk, akkor ez mindenképpen az. Ma már jogosan nem érhetjük be elavult megoldásokkal, az ember értelemszerűen innovatív technológiai megoldásokra vágyik, magasabb minőséggel és egyre realisztikusabb képi megjelenítéssel.
Nincs ez másképp a faldekorációs technológiában sem. Nyugodtan megállapíthatjuk, hogy jogos az elvárás.
Nézzük meg, hogyan kezdődött a falak festése és hogyan működik ma az innovatív falnyomtatás?
A fal dekorációjának igénye egyidős az emberiséggel, gondoljunk csak a barlangrajzokra. Sok tanulmány született ebben a témában, ami azt a megállapítást hozta, hogy nem minden esetben a történetmesélő funkcionalitás hívta életre ezeket a rajzokat, olykor művészi igényű és jellegű képi ábrázolásokra is leltek már fejlődésünk korai időszakából.
Az emberiség fejlődésével a művészet finomodásával, az ember esztétikai igényeinek növekedésével, hogy a körülötte lévő épített teret, beleértve a falakat is – legyen az a privát szféra része vagy középület, gazdasági, ipari építmény – elfogadhatóvá, barátságossá, élhetővé, dekoratívvá tegye.
Így jutottunk el a művészi festményektől a nyomdai technika fejlődésével a posztereken és tapétákon keresztül a falnyomtatásig. Ez adja meg az igazi szabadságot, amit faldekorációban, designban és minőségben elérhetünk, mindezt 3D hatással megfejelve, pedig igazán trendi, extravagáns, modern alkotások születhetnek.
Mire értettük a 3D falnyomtatás szabadságát?
Számos formátumú (ai, eps, tif, bmp, png, jpg) fájlba mentett grafikát, rajzot, fényképet, képet, logót vagy szöveget nyomtathatunk a falra. Lehet bármilyen komplex a grafika, de a kézzel rajzolt grafikát is, egy magas felbontású szkennerrel beszkennelve tökéletesen visszaadható a falon. Amire figyelni kell az mindössze az, hogy a falra nyomtatandó kép túlméretezése után megfelelő végeredményt adjon. Ezt mi minden esetben előre megmondjuk, hogy az általad választott kép megfelel-e a célnak, a maximálisan realisztikus képhez minimum 720-2880 DPI minőség szükséges.
Hogyan dolgozik a falnyomtató gép?
Szabadalmaztatott, teljes mértékben legális termék és technológia, amivel dolgozunk, amit kiváló színkezelés, a részletek maximális gazdasága jellemez.
A nyomtató gép speciális, környezetbarát tintát használ, ami azonnal szárad a festést fixáló UV lámpa segítségével, semmilyen utókezelést nem igényel, száradás után törölhető vagy épp mosható is a fal, a nyomat legkisebb sérülése nélkül.
A falnyomtató gép tulajdonképpen egy nagy formátumú ipari tintasugaras fotónyomtatófej, ami nem horizontálisan és nem papírra vagy vászonra nyomtat, hanem közvetlenül a falra, a speciális mozgató állványának köszönhetően pedig magasságát és szélességét is változtatni tudja.
Maga a nyomtatási előkészület egyszerű, gyakorlatilag csak el kell pakolni a faltól a bútorokat, hogy a falnyomtató robotnak legyen helye, rácsatlakoztatjuk a laptopot, és a kiválasztott design alapján elindítjuk a nyomtatást, közel azonos lépésben, mint, ahogy egy hagyományos nyomtató esetében a számítógép print ikonjára kattintunk.
A nyomtatófej pedig szisztematikusan pásztázza a falat maga után hagyva a kiváló minőségű nyomatot!
Meggyőztünk? Ha igen, kérj árajánlatot! Ha további kérdésed van, írj vagy hívj bátran!